0 €
Ponuka nôt
Ponuka nôt
  Novinky Klávesové nástroje Sláčikové nástroje Dychové nástroje Žesťové nástroje Strunné nástroje Bicie nástroje Spev a spevníky Spevácke zbory Hudobná náuka Hudobné darčeky Orchester a súbory Zľavy a dopredaje
Dôležité
Máte akýkoľvek problém? Napíšte alebo zavolajte nám
+420 777 703 088 info@raj-not.sk Doprava zadarmo od 75€ Viac ako 14 tisíc produktov Platba online, prevodom aj dobierkou
Newsletter
Pridajte sa k
6 131 milovníkom hudby
a získajte pravidelné tipy na nové noty a akčné ponuky

Skladby pre violončelo a klavír - Leoš Janáček

Autor Leoš Janáček
Kód BA 9509
EAN 9790260103849
Obtiažnosť Mírně pokročilý
Žáner přednes
Vydavateľ Bärenreiter Praha
Jazyk Čeština
Veľkosť 230x300x10 mm
Dostupnosť Na sklade posledný 1 ks


- +
15.03 €
Doprava už od 4,3 € | Odosielame do 24 hodín


Na uloženie produktu do obľúbených je nutné sa prihlásiť.

Titul Skladby pre violončelo a klavír urtextové vydanie na základe súborného kritického vydania diel Leoša Janáčka - raná verzia v pôvodnom edičnom spracovaní J. Záhradky podľa smerníc SKVLJ, ed. Jiří Fukač, Bedřich Havlík a Jiří Zahrádka.

Skladba Rozprávka je je
dinou Janáčkovou skladbou pre violončelo a klavír (ak nepočítame skicovité Presto ). Dielo prešlo zložitou genézou, o čom svedčí niekoľko dochovaných znení z rozmedzia rokov 1910-1923. Nové vydanie titulu prvýkrát uverejňuje ako supplementum (s kritickou správou J. Zahrádky) aj ranú verziu skladby z odpisu, ktorý bol v majetku Antonína Váni, jedného z prvých interpretov skladby.
V odpise sa zachoval značne pozmenený záver prvej vety a tiež jedinečne štvrtá veta. Verzia vykazuje jednoduchšiu sadzbu a predstavuje nielen určitý vývojový stupeň jednej skladby, ale aj zaujímavú alternatívu pre interpretov, ktorí môžu v tomto zväzku obe verzie porovnať. Edíciu dopĺňa spomínaná jednovetá kompozícia Presto, skladateľom zrejme pôvodne zamýšľaná ako súčasť Rozprávky.1.  Pohádka o caru Berendějovi dle Žukovského (dodatek)
2.  Presto
3.  Pohádka
(Zobraziť viac)