0 €
Ponuka nôt
Ponuka nôt
  Novinky Klávesové nástroje Sláčikové nástroje Dychové nástroje Žesťové nástroje Strunné nástroje Bicie nástroje Spev a spevníky Spevácke zbory Hudobná náuka Hudobné darčeky Orchester a súbory Zľavy a dopredaje
Dôležité
Máte akýkoľvek problém? Napíšte alebo zavolajte nám
+420 777 703 088 info@raj-not.sk Doprava zadarmo od 75€ Viac ako 14 tisíc produktov Platba online, prevodom aj dobierkou
Newsletter
Pridajte sa k
6 131 milovníkom hudby
a získajte pravidelné tipy na nové noty a akčné ponuky

Husľová knižka pre radosť 2 - Eva Bublová

Autor Eva Bublová
Kód H8009
EAN 9790260105786
Obtiažnosť Mírně pokročilý
Žáner učebnice
Vydavateľ Bärenreiter Praha
Počet strán 72
Jazyk Čeština
Veľkosť 230x300x10 mm
Dostupnosť Na sklade (8 ks)


- +
12.53 €
Doprava už od 4,3 € | Odosielame do 24 hodín


Na uloženie produktu do obľúbených je nutné sa prihlásiť.

Väčšina husľových škôl pre začiatočníkov sa po značnú dobu obmedzuje na 1. polohu, a to v presvedčení, že je výhodné zvládnuť všetky prvky hry najprv v nej. Materiál zhrnutý v HUSLOVÝCH KNIŽKÁCH 1–5, ktorý vznikal počas mnohých rokov intenzívnej práce autorky s malými huslistami, ponúka variant – osvojovanie hry v 3. polohe od samého začiatku štúdia. Tento metodický postup je z radu hľadísk (najmä anatomického, motorického a psychomotorického) prirodzenejšou a zdravšou cestou k mnohým prvkom husľovej techniky. Husľové knižky sú rozvrhnuté do piatich dielov. Sú koncipované tak, aby mohli byť použité ako pre úplných začiatočníkov, to znamená, že plnia po určitú dobu funkciu elementárnej „husľovej školičky“, tak pre deti, ktoré už hrajú v 1. polohe (v tomto prípade slúžia ako doplňujúci materiál v kombinácii s akoukoľvek školou). Husľové knižky sú rozvrhnuté do piatich dielov, u pôvodného vydavateľa bola vydaná zatiaľ iba prvá knižka. Tá je - rovnako ako plánovaný druhý diel radu - koncipovaná tak, aby mohla byť použitá ako pre úplných začiatočníkov (potom môže po určitú dobu plniť funkciu jediného notového materiálu), tak pre deti, ktoré už hrajú v 1. polohe (v tomto prípade slúžia ako doplňujúci materiál v kombinácii s akoukoľvek školou).


KNÍŽKA 1 a 2
• Obsahuje materiál pro hru levé ruky ve 3. poloze na nejnižším stupni výuky. Originální metodou uvádí také do základů smyčcové techniky.
• Dbá důsledně o prolínání praktické hry s osvojováním teoretického minima.
• Kromě dovedností čistě technických, intonačních a zvukových se snaží položit základy k cítění fráze a dynamiky, rozvíjet emoce dítěte a probouzet fantazii.
• Žádá nejlépe stoprocentní hru zpaměti, poskytuje podněty ke stálému zpěvu z not.
• Pracuje s krátkými písničkami, říkadly nebo skladbičkami místo nezáživných cvičení.
• Ve spolupráci s ilustrátorkou dává dětem do rukou nejen „noty na hraní“, ale také inspiraci k hovorům o hudbě, k přemýšlení, k otázkám a hledání odpovědí.
(Zobraziť viac)